Audio

Wzmacniacz gitarowy dla początkujących

• Zakładki: 537


Kupno gitary elektrycznej niemalże zawsze wiąże się z równoczesnym zakupem wzmacniacza gitarowego. Bez niego, gra na gitarze tak naprawdę nie ma większego sensu. W tym artykule podpowiemy Ci jak wybrać dobry wzmacniacz, który posłuży Ci w całym okresie nauki, a nawet i dłużej.

Określ rozmiar wzmacniacza

Dokonując wyboru, na samym początku warto zastanowić się nad tym, jak wielki powinien być nasz wzmacniacz gitarowy. Sugerujemy, by swoją przygodę rozpocząć od małego wzmacniacza, ponieważ będzie on mobilny, łatwy do przenoszenia i transportu. Dzięki temu, będziesz w stanie uczyć się grać tak naprawdę z dowolnego miejsca. Mniejsze wzmacniacze są często cichsze, niż te większe, jednakże ich możliwości w zupełności wystarczą Ci przez długi czas. Większość mniejszych wzmacniaczy spradzi się nawet wtedy, jeśli będziesz chciał zagrać koncert dla grupy przyjaciół.

Funkcje

Warto wybrać taki wzmacniacz, który mimo niewielkich rozmiarów, będzie wyposażony w sporą ilość przydatnych funkcji i efektów. Zwróć uwagę na to, by miał funkcję nagrywania, ponieważ dzięki niej będziesz mógł rejestrować swoje riffy, słuchać je i analizować. Ponadto, będziesz mógł dzielić utwory na partie – najpierw możesz nagrać dolną linię, a następnie dogrywać do niej linię prowadzącą. Przydatne będą też najważniejsze gitarowe efekty, takie jak przester, echo, czy chociażby filtr wah-wah.

Wzmacniacz tranzystorowy

Naszym zdaniem na samym początku zdecydowanie lepiej jest wybrać wzmacniacz tranzystorowy, ponieważ generalnie są o wiele bardziej niezawodne i nie wymagają regularnych przeglądów. Zaletą takiego wzmacniacza jest to, że wystarczy go tak naprawdę tylko podłączyć do energii elektrycznej i włączyć. Jest więc prosty w użyciu i szybki.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
488 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *