Bez kategorii

Jak zaplanować urlop podczas Wielkanocy?

• Zakładki: 433


W ostatnich latach wzrosła popularność spędzania świąt poza rodzinnym domem. Przybyło też ofert dla turystów, którzy zdecydowali się na taki świąteczny wyjazd, więc łatwo połączyć celebrowanie Wielkanocy z beztroskim wypoczynkiem. Wciąż jednak do takiego wyjazdu trzeba się przygotować.

Gdzie będziemy spędzać święta?

W okresie wielkanocnym hotele i pensjonaty nie zaprzestają swojej działalności, więc jak najbardziej da się na te świąteczne dni wynająć pokój i mieć zapewnione pełne wyżywienie. Rezerwację powinno się zrobić z wyprzedzeniem, bo choć to sezon wiosenny, czyli z mniejszym obłożeniem, to przez te kilka dni ruch turystyczny mocno się nasila.

Marzą się nam bardziej domowe warunki? Dobrym pomysłem jest zatrzymanie się w prywatnym domku weekendowym. Najlepiej, gdy taki domek jest częścią większego kompleksu wypoczynkowego – oddzielny domek zapewni oczekiwaną prywatność, ale zarazem będzie blisko do głównego budynku, gdzie znajduje się restauracja oraz inne atrakcje dla gości.

Jak dojechać na miejsce?

W święta jest spory ruch na drogach, co trzeba wziąć pod uwagę planując trasę samochodową. Podróż pociągiem będzie wygodniejsza, ale nie wszędzie da się dotrzeć w ten sposób, dlatego serwis Okiemturysty radzi by sprawdzić, czy do swojego hotelu dotrzemy miejscową komunikacją i jak wygląda kwestia wynajmu auta. Lot samolotem tak samo jak nocleg wymaga wcześniejszej rezerwacji, do tego wcześniej kupione bilety prawdopodobnie będą sporo tańsze od tych zamawianych dopiero na kilka dni przed podróżą.

Czy warto przyjechać wcześniej?

Obchody świąt w wielu miejscach zaczynają się wcześniej niż dopiero w Wielką Niedzielę. W Hiszpanii czy krajach Ameryki Łacińskiej najbardziej efektowne są obchody Wielkiego Tygodnia, z barwnymi procesjami i nietypowymi obrzędami, więc dobrym pomysłem będzie wydłużenie swojego pobytu. Podróżując samochodem unikniemy też największych korków.

Czy mają być dodatkowe atrakcje?

Niektórym bardzo zależy na tym, by podczas pobytu kultywować wielkanocne tradycje jak święconka, przygotowywanie pisanek czy świąteczne śniadanie z dzieleniem się jajkiem. Nie jest trudno znaleźć hotel, który to zapewni, są nawet specjalne świąteczne pakiety dla całych rodzin, z dodatkowymi atrakcjami dla małych dzieci.

Znajdą się jednak i takie miejsca, w których można się oderwać od świątecznej atmosfery, wystarczy wcześniej sprawdzić ofertę wybranego ośrodka. Najmniej świątecznie będzie zwykle w tych krajach, które nie są chrześcijańskie, więc wybierając się na przykład do Azji trzeba się liczyć z tym, że raczej nie poczujemy ducha Wielkanocy.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
563 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *