Komputery i laptopy

Sposoby robienia zrzutu ekranu w Windows 10

• Zakładki: 558


Zrzut ekranu może być bardzo przydatny do pokazania komuś w szybkim tempie zawartości Twojego pulpitu czy chociażby programu, z którego korzystasz. Wiele osób korzysta z zewnętrznych aplikacji, za pomocą których mogą robić zrzuty ekranu, jednakże nie jest to konieczne, ponieważ można to je wykonać wyłącznie przy użyciu Windows 10.

Podstawowy zrzut ekranu

Zrzut całego ekranu możesz zrobić w Windows 10 przy pomocy wciśnięcia klawisza PrtScn na klawiaturze komputera. Po wciśnięciu tego klawisza, zrzut ekranu zostanie skopiowany do schowka, dzięki czemu będziesz mieć możliwość jego zamieszczenia np. do programu Photoshop, czy Word przy pomocy kombinacji klawiszy Ctrl + V.  

Wycinek i szkic

Firma Microsoft wprowadziła w systemie Windows możliwość robienia rzutów ekranu w postaci wycinka. Polega to na tym, że po wciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy na klawiaturze, możliwe jest zaznaczenie dowolnie interesującego nas obszaru na ekranie, który ma zostać zawarty w zrzucie. Kombinacja klawiszy, za pomocą których możesz przygotować tai wycinek to: Shift + Windows + S.

Metoda migawkowa

Istnieje także możliwość zrobienia zrzutu ekranu poprzez wciśnięcie kombinacji klawiszy PrtScr + Windows. Jeżeli naciśniesz te klawisze, na ekranie pokaże Ci się jednosekundowa migawka, przypominająca migawkę w aparacie. Wówczas, screen zostaje wykonany i zapisany w folderze „Obrazy” w Twoim komputerze.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
758 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *