Komputery i laptopy

Montaż powierzchniowy

• Zakładki: 392


Montaż powierzchniowy to jeden ze sposobów na umieszczenie elementów na płytce z nadrukowanym obwodem. Dlaczego warto zlecić to zadanie wyspecjalizowanej w tym firmie?

Montaż powierzchniowy SMT – na czym polega?

Jak wspomnieliśmy – montaż powierzchniowy SMT to sposób na umieszczenie elementów elektronicznych na płytce PCB. Przeważnie są bezpośrednio przyklejane na płytkę, a czasem – jeśli istnieje taka konieczność – komponenty osadza się z obydwu stron. Te komponenty oznaczone są skrótem – SMD (Surface Mount Devices). Takie elementy są małe, cechują się płaską obudową i końcówkami lutowniczymi w postaci tzw. kołnierzy (znajdują się na końcach obudowy). Podczas montażu powierzchniowego odbywają się 4 etapy. Najpierw nakłada się pastę lutowniczą, następnie układa elementy pobrane z podajników na płytce PCB, a w dalszej kolejności wykonuje się lutowanie w piecu wieloprofilowym i przeprowadza kontrolę na AOI jakości montażu.

Montaż powierzchniowy SMT – precyzja i szybkość

Montaż powierzchniowy SMT wymaga dużej precyzji, dlatego też odbywa się automatycznie i na odpowiednio przygotowanych liniach produkcyjnych. Nasze maszyny są zaprojektowane, żeby precyzyjnie wykonywać taki montaż. Cechują się one szybkością i niezawodnością, co zwiększa możliwości produkcji seryjnej. Najnowocześniejsze linie produkcyjne do montażu powierzchniowego SMT są wyposażone w maszyny pick&place, które są w stanie układać elementy z niezwykłą dokładnością i wyjątkową prędkością. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Masser Profesjonalny montaż SMD i THT.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
199 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *