Komputery i laptopy

Jak przygotować nowy komputer do pracy?

• Zakładki: 560


Kupno komputera wiąże się z tym, że należy go skonfigurować i przygotować do pracy. Przeprowadzenie kilku prostych czynności po pierwszym uruchomieniu nowego urządzenia może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz mieć wpływ na prędkość funkcjonowania. Przedstawiamy jak należy skonfigurować nowy komputer we właściwy sposób.

Uruchom Windows Update

To pierwsza rzecz od której należy rozpocząć przygotowania komputera. Firma Microsoft wypuszcza aktualizację systemu Windows średnio raz w miesiącu, dlatego jeżeli komputer przez długi czas leżał na półkach sklepowych, warto od razu po zakupie dokonać aktualizacji systemu. Dzięki niej, mogą zostać załatane dziury w zabezpieczeniach, a tym samym przyczyni się to do zwiększenia bezpieczeństwa Twojego urządzenia. Aby dokonać aktualizacji, komputer musi być podłączony do Internetu. Czas trwania tego procesu jest zróżnicowany, w jednym przypadku może być to tylko kilka minut, w innym będzie to kilka godzin.

Zainstaluj swoją ulubioną przeglądarkę

Posiadanie na komputerze przeglądarki, która będzie w pełni dopasowana do naszych preferencji jest bardzo ważnym aspektem. Często, te przeglądarki które są zainstalowane fabrycznie służą głównie do tego, by za ich pomocą pobrać inną, ulubioną przeglądarkę. Jeśli Microsoft Edge nie przypadła Ci do gustu, ściągnij na komputer tę przeglądarkę, z której lubisz korzystać.

Skonfiguruj system zabezpieczeń

System Windows 10 posiada domyślni wbudowany system zabezpieczeń. Są one solidne i dobrze nadają się do wykrywania złośliwego oprogramowania. Jeżeli komputer służy Ci głównie do przeglądania Internetu, komunikacji ze znajomymi czy pisania, te podstawowe zabezpieczenia w zupełności Ci wystarczą. Na rynku są jednak bardziej rozbudowane oprogramowania, które chronią przed wirusami, dlatego jeśli masz większe potrzeby, lepiej jest uposażyć komputer w dodatkowe rozwiązanie antywirusowe.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
406 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *