Smartfony

Skanuj jedzenie za pomocą Snapchata i znajdź nowe przepisy

• Zakładki: 98


Pewnie niejednokrotnie jedząc dany posiłek w restauracji zastanawiałeś się jak zrobić taki sam w domu.

Zaktualizuj Snapchata

Upewnij się, że posiadasz najnowszą wersję Snapchata, ponieważ dzięki temu będziesz miał dostęp do funkcji skanowania jedzenia. Aktualizacji możesz dokonać poprzez repozytorium, w którym znajdują się wszystkie aplikacje. Zajrzyj tam i zobacz czy są dostępne aktualizacje. Jeśli nie, to oznacza że masz najnowszą wersję Snapchata.

Skanuj produkty

Funkcja skanowania jedzenia otwiera się bezpośrednio po wejściu w funkcję aparatu w Schapchacie. Naciśnij żółty przycisk do skanowania – w ten sposób rozpoczniesz proces identyfikacji produktu.

Sprawdź wyniki skanowania

Jeżeli system skanujący rozpozna dany produkt, po kilku sekundach na dole ekranu pojawi się panel informacyjny. Na samym początku wyświetlą Ci się wyniki pochodzące z Wikipedii, gdzie będziesz mógł przeczytać podstawowe informacje na temat produkty. Pod nimi zobaczysz karuzelę z przepisami, w skład których wchodzi dany produkt. Na chwilę obecną funkcja „Food Scan” jest w stanie rozpoznać ponad 1000 składników i na ich podstawie przedstawić listę ok. 4000 przepisów. W niektórych przypadkach, aplikacja jest w stanie rozpoznawać nie tylko same produkty, ale także gotowe potrawy (np. pizzę). Aplikacja jeszcze nie jest w stanie skanować jednocześnie wielu składników, natomiast twórcy tej funkcji prawdopodobnie będą pracować nad jej rozwojem w tym kierunku.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
168 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *