Smartfony

Twórz lepsze filmy na smartfonie dzięki tym wskazówkom

• Zakładki: 219


Współczesne smartfony są wyposażone w aparaty, dzięki którym możemy wykonywać zdjęcia wysokiej jakości oraz nagrywać dobrze wyglądające filmy. Zastanawiasz się co możesz zrobić, by nagrywany przez Ciebie obraz był jeszcze lepszej jakości? Zapoznaj się z naszymi poradami i wprowadź je w swoje życie.

Wybierz właściwą orientację

Najważniejszą i najprostszą zasadą jest to, by podczas nagrywania trzymać telefon w pozycji poziomej, ponieważ dzięki temu, wideo zostanie nagrane w pełnym rozmiarze i ułatwi to wyświetlanie na monitorze czy telewizorze. Jeżeli film będzie odtwarzany na komputerze, a film zostanie nagrany w pozycji pionowej, po bokach będzie widać dwa duże czarne paski.

Ustabilizuj obraz

Podczas nagrywania telefon należy trzymać stabilnie, ponieważ dzięki temu unikniesz drżenia obrazu, a wykonywane ruchy będą wyglądały płynnie. Ramiona niech posłużą za naturalny statyw. Warto też pomyśleć o stabilizacji obrazu poprzez gimbal dedykowany dla smartfonów. Dzięki niemu, nagrane wideo będzie wyglądało profesjonalnie i będzie się je przyjemnie oglądało.

Unikaj cyfrowego zoomu

Pamiętaj, by unikać korzystania z cyfrowego zoomu, ponieważ jego działanie jest odmienne od działania zoomu optycznego. Zoom cyfrowy przyczynia się do powstawania szumów i zniekształceń obrazu, przez co wideo przestaje wyglądać profesjonalnie. Warto zainwestować w dodatkowe obiektywy do smartfona i korzystać z powiększania za ich pośrednictwem.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
206 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *