AGD

Na co zwrócić uwagę podczas kupna pralki?

• Zakładki: 246


Kupno pralki to nie taka prosta rzecz jak mogłoby się wydawać. Na rynku znajduje się sporo urządzeń, wyposażonych w różnorodne funkcje, przez co często nie wiemy co powinniśmy wybrać. Pralka, która zostanie wybrana mądrze, posłuży na pewno przez wiele lat, dzięki czemu unikniesz problemów. Zatem, jak wybrać najlepsza pralkę?

Ładowacz z przodu czy od góry?

Podstawową kwestią przy wyborze pralki jest określenie sposobu jej załadowania. Pralki ładowane od przodu zazwyczaj kosztują znacznie więcej, niż pralki załadowywane od góry, jednakże zużywają mniej wody oraz prądu. Ich działanie jest delikatne dla ubrań, dlatego zachowują one dłuższą żywotność. Pralki ładowane od góry dobre sprawdzą się w małych i ciasnych pomieszczeniach, ponieważ ubrania wkłada się od góry, jednakże jeśli mamy więcej miejsca, zdecydowanie wybierzmy ten pierwszy rodzaj pralki.

Pojemność

Udźwig pralek jest bardzo zróżnicowany i najczęściej wynosi między 5 a 20kg, dlatego nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem urządzenia dostosowanego do swoich potrzeb. Optymalnym wyborem jest znalezienie pralki, która załadowuje do 8-10kg.

Czas prania

Pralki ładowane od przodu są zazwyczaj szybsze, niż pralki ładowane od góry. Szukaj zatem pralki, która jest wyposażona w funkcje szybkiego prania. Warto też zwracać uwagę na prędkość ładowania, ponieważ im szybciej pralka wiruje, tym więcej wody z ubrań usuwa, a tym samym ubrania szybciej schną.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
389 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *