AGD

Garnki do zmywarki – które garnki można myć w zmywarce?

• Zakładki: 343


Posiadając w domu zmywarkę lub planując jej zakup, należy zaopatrzyć się w garnki, które można myć w zmywarce. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie naczynia można myć w zmywarce – większość wymaga mycia ręcznego. Które garnki do zmywarki będą najodpowiedniejsze?

Garnki do zmywarki – jakie wybrać?

Spośród wielu rodzajów garnków, do zmywarki najlepiej nadają się garnki ze stali nierdzewnej 18/10. Stal nierdzewna z domieszką niklu jest wyjątkowo odporna na korozję, a brak dodatkowej powłoki redukuje ryzyko odpryśnięć czy zadrapań. Warto jednak po zakończeniu cyklu mycia w zmywarce wyjąć je i osuszyć. Dzięki temu będą błyszczące i bez zacieków. Innymi garnkami do zmywarki są te wykonane ze szkła hartowanego.

Z kolei garnki z powłoką ceramiczną czy teflonową nie nadają się do zmywarki. Ręczne mycie zalecane jest również w przypadku garnków emaliowanych, miedzianych i żeliwnych. Mycie garnków w zmywarce nie tylko może uszkodzić mechanicznie powłokę – istnieje także ryzyko odbarwień i innych uszkodzeń przez stosowane detergenty.

Wybierając zestaw garnków i patelni zawsze należy upewnić się, jakie mycie zaleca producent. Stosując się do nich, będziemy korzystać z naczyń wiele lat, ciesząc się nienaganną estetyką.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Gerlach.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
59 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *