AGD

Blender kuchenny – wskazówki dotyczące wyboru

• Zakładki: 487


Jeżeli lubisz pić koktajle owocowe lub jeść kremowe zupy, blender będzie stanowił bardzo przydatne urządzenie w Twojej kuchni. Blender z najwyższej półki jest w stanie zmiksować wszystkie składniki zaledwie w ciągu kilku sekund. Jeśli chcesz mieć takie urządzenie w swoim asortymencie, podpowiadamy Ci jak wybrać dobry blender kuchenny.

Jaki rodzaj blendera wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów blendera. Jedne są wyposażone w podstawowe funkcje, inne są gotowe mielić twarde składniki czy chociażby gotować zupy. Do najbardziej popularnych należą blendery ręczne, które są stosunkowo tanie i są wyposażone w podstawowe funkcje miksowania. Do znacznie bardziej zaawansowanych należą blendery wielofunkcyjne, dzięki którym można miksować wszystkie owoce, warzywa, orzechy, lód i wiele innych. Doskonale sprawdzą się do przyrządzania zup i rożnych, koktajli oraz drinków. Ich jedyną wadą jest to, że są znacznie droższe, niż blendery ręczne.

Jakie funkcje powinien mieć blender?

Wszystko zależy tak naprawdę od tego, do czego chcesz wykorzystywać blender. Jeśli urządzenie będzie służyć wyłącznie do przygotowywania koktajli oraz mrożonych napojów, dobrze sprawdzi się taki blender, którego moc wynosi co najmniej 500 W. Jeżeli chcesz, by blender siekał lub kroił, musisz znaleźć taki, który będzie wyposażony w dodatkowe ostrza krajalnicze. Warto wybrać taki blender, którego części można myć w zmywarce, ponieważ pomoże to zaoszczędzić sporo czasu. Jeśli zależy Ci na dokładnym miksowaniu żywności, poszukaj blendera, który może pracować w kilku różnych prędkościach i ma programy przeznaczone do określonych zadań.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
514 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *