Komputery i laptopy

Wypróbuj te rozwiązania, jeśli Twój laptop wolno działa

• Zakładki: 587


Laptop, który pracuje wolno może doprowadzić nas do złości, szczególnie wtedy, gdy służy on nam jako główne narzędzie pracy. Zanim jednak zdecydujesz się kupić nowy komputer, spróbuj przyspieszyć pracę dotychczasowego laptopa. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się jak to zrobić.

Zaktualizuj system Windows

Przeprowadzenie aktualizacji systemu Windows może przyczynić się do poprawienia ogólnej wydajności komputera. Wynika to z faktu, że aktualizacje bardzo często rozwiązują problemy wykryte w poprzednich wersjach oprogramowania. Zgodnie z ustawieniami domyślnymi, aktualizacja powinna być dokonywana automatycznie. Możliwe jednak, że częste przypomnienia i komunikaty wyświetlane na ekranie spowodowały, że wyłączyłeś tę opcję. Uruchom aplikację Windows Update i dokonaj aktualizacji za jej pomocą.

Zresetuj system Windows

Dokonanie resetu całego systemu to bardzo ekstremalna, aczkolwiek często skuteczna metoda przyczyniająca się do poprawienia wydajności komputera. Reset powoduje, że laptop zostaje przywrócony do ustawień fabrycznych. Przy realizacji tej metody należy jednak zachować szczególną ostrożność, koniecznie utwórz kopię zapasową wszystkich ważnych plików. Weź pod uwagę, że reset może być czasochłonny, szczególnie na starszym sprzęcie, dlatego zaplanuj jeden dzień na tę okoliczność.

Zwolnij pamięć RAM

Pamięć RAM jest pamięcią krótkotrwałą i służy do śledzenia aktywnych aplikacji i dostarcza potrzebne im dane. Jeżeli pamięć RAM jest całkowicie zużywana, komputer zaczyna pobierać dane prosto z dysku twardego, co przyczynia się do zwiększenia czasu i obniżenia prędkości funkcjonowania laptopa. Dokonaj wyłączenia aplikacji i programów, które działają w tle i nie są przez Ciebie wykorzystywane, ani konieczne do pracy komputera. Możesz to zrobić z poziomu Menadżera Zadań.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
433 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *