Komputery i laptopy

Jak przyspieszyć komputer? Sprawdzone sposoby na zwiększenie wydajności sprzętu

• Zakładki: 425


Po kilku latach eksploatacji komputera niemal każdy użytkownik dostrzega spadek wydajności i wyraźne spowolnienie urządzenia. Wolniejsze uruchamianie i wyłączanie się systemu oraz poszczególnych aplikacji, długi czas oczekiwania na otwarcie się strony www świadczyć może o błędach w systemie lub problemach sprzętowych. Dziś przyjrzymy się drugiemu zagadnieniu – jak sprzętowo przyspieszyć komputer?

Przyczyny spowolnienia komputera – dowiedz się, jak przyspieszyć komputer!

Za spowolnienie komputera bardzo często odpowiada zakurzenie systemu wentylacji. Zbierany miesiącami i latami kurz znacząco utrudnia efektywne chłodzenie procesora, co z kolei przekłada się na jego spowolnienie pracy. W takim przypadku należy odkurzyć komputer za pomocą sprężonego powietrza lub odkurzacza. Konieczne może okazać się także wytarcie z kurzu łopatek wiatraczka chłodzącego – w tym celu należy rozkręcić obudowę komputera.

Co zrobić, gdy czyszczenie nie pomogło? Jak jeszcze przyspieszyć komputer?

Za spowolnienie pracy komputera może być odpowiedzialnych kilka czynników jednocześnie:

  • zakurzenie
  • wirusy
  • działanie zbyt wielu aplikacji w tle
  • zbyt duża defragmentacja dysku
  • zbyt miała pamięć RAM
  • uszkodzony dysk twardy

Jeśli czyszczenie z kurzu nie przyspieszyło komputera, warto oddać go do profesjonalnego serwisu komputerowego. Poproś specjalistów, by nie tylko zdiagnozowali problem i go naprawili, ale także by kompleksowo przejrzeli sprzęt pod kątem wszelkich problemów, utrudniających pracę. Dzięki temu Twój komputer będzie Ci służył bezproblemowo jeszcze wiele miesięcy, a nawet lat.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Copi-Flex.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
647 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *