RTV

Dlaczego warto montować telewizor na ścianie?

• Zakładki: 355


Coraz częściej w domach i mieszkaniach możemy spotkać się z telewizorami wieszanymi na ścianach. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które także pomaga nam ograniczyć koszty związane z zakupem szafki pod telewizor. Dlaczego jeszcze warto montować telewizor na ścianie i o czym trzeba pamiętać?

Zalety montażu telewizora na ścianie

Wbrew pozorom zalet, jakie niesie za sobą montaż telewizora na ścianie, można wymienić bardzo dużo. Z całą pewnością zamontowanie telewizora za pomocą uchwytu poleca się szczególnie w przypadku telewizorów o dużej przekątnej zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. Jeśli postawilibyśmy go na szafce, zająłby dużo miejsca. Telewizor umieszczony na ścianie pasuje poza tym do nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Dodatkowo mamy możliwość ukrycia kabli, dzięki czemu unikamy chaosu. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż brak konieczności kupowania specjalnej szafki pod telewizor pozwala nam zaoszczędzić pieniądze. Zakup takiego produktu jak uchwyt do telewizora jest więc prostym i niedrogim rozwiązaniem.

Telewizor na ścianie — jaka wysokość?

Jeśli zależy nam na komforcie korzystania z telewizora, musimy powiesić go na ścianie na odpowiedniej wysokości. Będzie to w dużej mierze zależeć od jego rozdzielczości i wymiarów. Co więcej, musimy wziąć również pod uwagę pomieszczenie, w jakim znajduje się telewizor. W salonie zwykle telewizor na ścianie montuje się w taki sposób, by środek ekranu był na wysokości oczu oglądającego. Wysokość należy dobierać indywidualnie, jednak przyjmuje się, że najlepsza odległość to 100-110 cm od podłogi. W sypialni natomiast musimy pamiętać o zapewnieniu komfortu oglądania telewizji zarówno w pozycji leżącej, jak i siedzącej. Optymalna wysokość ekranu to ok. 30 stopni powyżej linii wzroku oraz ok. 180 cm od podłogi. Praktycznym rozwiązaniem do sypialni będzie uchwyt z regulacją konta nachylenia, który pozwoli nam jeszcze bardziej zwiększyć wygodę oglądania.

Jak dobrać uchwyt do telewizora?

Dobierając uchwyt do naszego telewizora, musimy pamiętać o kilku kwestiach. Pod uwagę trzeba wziąć między innymi wagę, przekątną ekranu czy odległość telewizora od ściany. Niektóre dostępne na rynku uchwyty dają nam także możliwość najwygodniejszego dla nas ustawienia ekranu dzięki funkcji regulacji kąta nachylenia oraz regulacji wysokości. Wszystko po to, by zapewnić nam maksymalny komfort podczas oglądania ulubionych programów telewizyjnych.

Uchwyty do telewizorów oraz inne podobne akcesoria dostępne są w sklepie internetowym ans.sklep.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
267 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *