Internet

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

• Zakładki: 172


Internet ma wiele pozytywnych aspektów, dzięki którym nasze codzienne życie staje się łatwiejsze. W łatwy sposób możemy poszerzać swoją wiedzę, pracować, a nawet prowadzić firmę. Niestety, korzystnie z Internetu wiąże się także z tym, że jesteśmy narażeni na różne cyber-przestępstwa. Jak się przed nimi chronić?

Unikaj podejrzanych linków

Podejrzane link to ten rodzaj treści internetowych, których zdecydowanie należy unikać. Nigdy nie otwieraj linków z niezaufanych źródeł i wiadomości spamowych. Wszystkie wiadomości typu quizy, nagłówki tabloidów, czy „darmowe” oferty bardzo często mogą oznaczać, że ktoś chce się włamać na nasz komputer. Bądźmy zatem ostrożni.

Aktualizuj komputer

Bardzo ważne jest to, by korzystać z najnowszych wersji oprogramowania i systemu operacyjnego, zwłaszcza jeśli te aplikacje i programy zawierają informacje dotyczące płatności, naszego zdrowia, czy inne informacje określane jako poufne. Programiści cały czas pracują nad poprawą bezpieczeństwa aplikacji, dlatego przeprowadzani aktualizacji pozwala nas uchronić przed ewentualnymi włamaniami na nasz komputer i kradzieżą poufnych danych.

Zabezpiecz swoje połączenie poprzez VPN

VPN to rozwiązanie, które zapewnia prywatność połączenia internetowego. Dzieje się to za sprawą zmiany adresu IP. VPN dokonuje ukrycia wszystkich informacji, które przesyłasz. Jest to dobra metoda na zabezpieczenie danych bankowych i finansowych, które przesyłasz chociażby podczas realizacji zakupów online.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
152 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *