Foto

Najlepsze obiektywy szerokokątne do Sony A7 III

• Zakładki: 199


Na rynku pojawia się coraz więcej obiektywów szerokokątnych, dedykowanych dla aparatu Sony A7 III, przez co wybranie tego jedynego staje się znacznie trudniejsze niż wcześniej. Mimo, że obiektywy szerokokątne mają podobne zastosowanie, jedne będzie można wykorzystać w sytuacjach, w których nie sprawdzą się drugie. Dokładne określenie Twoich potrzeb ma zatem bardzo duży wpływ na wybór. W tym wpisie przedstawiamy obiektywy, które naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę.

SONY FE 24mm f/1.4 GM

W momencie, gdy obiektyw ten został wypuszczony na rynek, wielu krytyków było sceptycznie nastawionych i zastanawiało się czy 24mm w tym przedziale cenowym dostarczy jakość, jaką zapewniał producent. Jak się okazuje, użytkownicy są bardzo zadowoleni, ponieważ za pomocą obiektywu można wykonywać bardzo ostre zdjęcia. Obiektyw świetnie nada się do astrofotografii, fotografii krajobrazowej, sportowej oraz ulicznej. To doskonałe obiektyw dla osób początkujących, które chcą mieć wysoką jakość zdjęć.

SONY FE 12-24mm f/4 G

Jest to obiektyw ultra-szerokokątny, który zapewnia bardzo szeroki kąt widzenia. Obiektyw doskonale sprawdzi się w przypadku fotografii krajobrazu, sportowej, a także architektury oraz wnętrz. Jednakże, należy wziąć pod uwagę to, że obiektyw nie jest idealny. Podczas fotografowania w najszerszym spektrum, można zauważyć winietowanie w narożnikach zdjęć. Co więcej, na obiektyw nie da się nakładać dowolnych filtrów, ponieważ zamontowana na nim osłonka przeciwsłoneczna jest niezdejmowalna.

Tamron 17-28mm f/2.8

Naszym zdaniem ten obiektyw oferuje bardzo dobre parametry w stosunkowo niskiej cenie. Za pomocą tego obiektywu można tworzyć niesamowite efekty bokeh, obraz jest wyraźny, zapewniający wysoką ostrość. Obiektyw jest bardzo dobrze zbudowany i odporny na warunki atmosferyczne, dlatego można go używać nawet podczas burzy piaskowej, czy obfitego deszczu. Co więcej, obiektyw jest dość lekki jak na swoje gabaryty oraz bardziej kompaktowy, niż jego odpowiednik od firmy Sony.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
762 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *