RTV

Najlepsze czytniki e-booków – ranking

• Zakładki: 221


Mimo, że e-booka można przeczytać na komputerze, smartfonie czy tablecie, profesjonalny czytnik jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim, zapewnia przyjemniejsze wrażenia z czytania i odciąga nas od rozpraszaczy takich jak chociażby social media. Dodatkowo, czytniki e-booków mają doskonały czas pracy na baterii, dlatego możemy korzystać z nich dłużej, niż ze smartfonów i tabletów. Jeżeli chcesz kupić nowy czytnik, to przedstawiamy listę najlepszych na rynku.

Kindle Paperwhite (2021)

Najnowsza wersja tego urządzenia nie jest rewolucyjnym ulepszeniem w stosunku do Kindle Paperwhite z 2018 roku, jednakże pojawiły się w nim nowe funkcje. Przede wszystkim, czytnik posiada większy wyświetlacz (obecnie jest to 6,8 cala), ma lepszy układ oświetlenia, a także możliwość ładowania poprzez USB-C. Urządzenie jest bardzo zaawansowane, czytanie na nim e-booków jest bardzo przyjemne. Koszt tego czytnika e-booków wynosi ok. 800 zł.

Amazon Kindle 2019

To urządzenie można uznać za najlepszy budżetowy czytnik e-booków. Ta wersja ma podświetlany ekran i ulepszoną konstrukcję. Kosztuje on ok. 400 zł, czyli 50 zł więcej, niż jego poprzednik Kindle 2016. Naszym zdaniem lepszym rozwiązaniem jest kupno Kindle Paperwhite, ponieważ ma większy wyświetlacz, przez co teksty oraz ilustracje są wyraźniejsze, do tego jest odporny na wodę i ma lepsze podświetlenie. Jeżeli jednak nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na czytnik, Amazon Kindle 2019 będzie też dobrym wyborem.

Kobo Libra H20

To urządzenie można potraktować jako alternatywę dla Kindle. Firma ma własny sklep z e-bookami, w którym są tysiące książek. Dodatkowo, ma wbudowaną obsługę do sprawdzania e-booków w lokalnych bibliotekach poprzez usługę OverDrive. Urządzenie to jest wodoodporne, ma 7 calowy wyświetlacz oraz wbudowaną lampkę. Występuje w dwóch kolorach – czarnym oraz białym. Jego koszt to ok. 800 zł.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
237 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *